Edukacja przyszłości
 

>>SUKCES IV edycji EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI <<


Ponad 450 uczestników, ponad 70 panelistów, 2 dni debat i spotkań, 28 paneli dyskusyjnych i aż 4 różne konferencje: „Zarządzanie oświatą”, „Kultura i sport”, „Dyrektor szkoły w obliczu zmian” oraz „I Kongres Szkół Branżowych”. Tak w liczbach przedstawia się podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.

SUKCES IV edycji EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI Ponad 450 uczestników, ponad 70 panelistów, 2 dni debat i spotkań, 28 paneli dyskusyjnych i aż 4 różne konferencje: „Zarządzanie oświatą”, „Kultura i sport”, „Dyrektor szkoły w obliczu zmian” oraz „I Kongres Szkół Branżowych”. Tak w liczbach przedstawia się podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.

Konferencja odbyła się 15–16 marca 2017 r. na toruńskich Jordankach, które stało się wizytówką miasta i głównym miejscem spotkań w regionie. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem oraz przedstawiciele współorganizatorów: Michał Zaleski, Prezydent Torunia i Janusz Król, Prezes Municipium S.A., redaktor naczelnym Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

 

GORĄCE TEMATY

Konsekwencje likwidacji gimnazjów, wyzwania stojące przed dyrektorami placówek oświatowych, finansowanie szkolnictwa, subwencja przekazywana na edukację oraz zrewolucjonizowane szkolnictwo branżowe to tylko niektóre z najbardziej aktualnych tematów. Konferencja stanowiła arenę wymiany myśli na tematy nowoczesnych technologii w szkołach i samorządach oraz zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością.

 

WYBITNI GOŚCIE I PANELIŚCI

Gościem Honorowym, który uświetnił pierwszy dzień była Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. Wystąpienie inspiracyjne: Turkusowa Samoorganizacja poprowadził wybitny ekonomista prof. Andrzej Blikle. Wśród panelistów - oprócz Anny Zalewskiej - znaleźli się m.in. posłanka na Sejm Iwona Michałek, przez wiele lat sprawująca funkcję rzeczniczki praw ucznia, Czesław Ficner, pomysłodawca astrobaz, Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP oraz Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Jako prelegentów gościliśmy również przedstawicieli partnerów biznesowych m.in. z takich firm jak Engie Technika Instalacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Microsoft czy Altar. Sczególne podziękowania składamy dr hab. Piotrowi Błajetowi – profesorowi na wydziale nauk pedagogicznych UMK w Toruniu oraz prof. dr hab. Bronisławowi Siemienieckiemu z katedry dydaktyki i mediów w edukacji UMK w Toruniu. Wszystkie prezentacje wykorzystywane podczas konferencji są dostępne na stronie http://www.oswiataprzyszlosci.pl/prezentacje-2017

 

TORUŃSKI WIECZÓR ARTYSTYCZNY

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji był Toruński Wieczór Artystyczny, wypełniony niezapomnianymi wrażeniami zapewnionymi przez toruńskiego muzyka obchodzącego w tym roku 35-lecie działalności artystycznej - Sławka Wierzcholskiego wraz ze stworzoną przez niego NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA oraz koncert duetu Sylwia & Witek.

RANKING DOTACJE UNIJNE W OŚWIACIE

Podczas Gali ogłosiliśmy wyniki rankingu DOTACJE UNIJNE W OŚWIACIE i uhonorowaliśmy laureatów. Ranking ten poświęcony jest funduszom unijnym w budżetach samorządowych, ale obejmuje niezwykle ciekawy wycinek tego zagadnienia. Uwzględnimy w nim dotacje związane z finansowaniem bieżących zadań w oświacie (działy 801 i 854 budżetu), z pominięciem wydatków majątkowych.

Zobacz wyniki rankingu >> oraz galerię na stronie www.oswiataprzyszlosci.pl >>

 

RAPORT WYDATKI NA OBIEKTY KULTURALNE

Przedstawiliśmy opracowany po raz pierwszy raport „Wydatki na obiekty kulturalne i ich efekty – najlepiej funkcjonujące obiekty kulturalne”. W raporcie zrobiliśmy przegląd wydatków strukturalnych, inwestycji kulturalnych zrealizowanych przez JST. Pokazaliśmy, jaki jest udział mieszkańców czy turystów w kulturze danej jednostki, a także zaprezentowaliśmy najważniejsze – zdaniem autora – wydarzenia kulturalne i ocenimy, jak kultura i poniesione na nią wydatki wpływają na rozwój miasta oraz regionu, a tym samym na jego promocję. Pobierz Raport >>

 

WYSTAWA PROMOCYJNA

Oprócz paneli i debat uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą usług i produktów dla samorządów i dyrektorów szkół podczas wystawy promocyjnej. Wśród wystawców nie zabrakło znanych firm i instytucji m.in. Instytut Badań Edukacyjnych, Microsoft, Multimedia w Szkole, Ecophone, Energylandia, Wolters Kluwer Polska, Zoom Natury, Remi czy Młyn Wiedzy.

Wystawa trwała 2 dni i po raz kolejny przyciągnęła liczne grono zainteresowanych oraz zaowocowała wymianą doświadczeń i nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych.

 

MEDIA O NAS

Zachęcamy do zapoznania się z foto galerią>> z naszego wydarzenia oraz z relacjami w mediach (poniższe logotypy linkują do poszczególnych materiałów):

 

 

Relacje opublikowały również:
Urząd Miasta Torunia , torun.com.pl, plusHR.pl, Dziennik polonii w Kanadzie, bydgoszcz.pl, rybnik.eu, wisznice.pl, naszwodzislaw.com, Instyt badań edukacyjnych, Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego

 

Serdecznie dziękujemy PARTNEROM>> i zapraszamy do współpracy w V edycji Edukacji Przyszłości już w kwietniu 2018 roku!

Municipium S.A. jest wydawcą Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy” oraz Pierwszej interaktywnej platformy szkoleniowej dla pracowników JST „Akademia Wspólnoty”. Wydawca organizuje również takie cykliczne konferencje jak „Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy”, „Samorządowe Forum Kapitału i Finansów”, „Ogólnopolski Kongres Zarządców Nieruchomości”.


Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ