Najważniejsze spotkanie liderów świata samorządu, oświaty, kultury, sportu

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na VI edycję EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI, która odbędzie się 9-10 kwietnia 2019 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Dwa dni wykładów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców – wszystko to czeka na uczestników VI edycji konferencji Edukacja Przyszłości.

W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i szkół zawodowych, będziemy rozmawiać podczas 4 konferencji i 20 paneli tematycznych.

Zapraszamy liderów samorządów terytorialnych, pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za oświatę, kulturę i sport.
Uczestnicy konferencji
  • 19% Szefowie JST
  • 32% Dyrektorzy i naczelnicy oświaty, kultury i sportu w JST
  • 25% Dyrektorzy szkół, szkół branżowych i przedszkoli
  • 11% Dyrektorzy i pracownicy ośrodków kultury i sportu
  • 5% Dyrektorzy i pracownicy ZEAS-ów i CUW-ów
  • 5% Skarbnicy i sekretarze JST
  • 3% Pracownie pedagogiczne, kuratoria, instytucje oświatowe

Jesteśmy przekonani, że Lublin stanie się ważną i jakże potrzebną areną wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

Edukacja Przyszłości

Program konferencji

Najważniejsze spotkanie liderów świata samorządu, oświaty, kultury, sportu i biznesu

Kultura i sport

Okazuje się że współczesna szkoła to nie tylko matematyka, język polski i historia. To także zaawansowany sport na poziomie mistrzowskim oraz specjalistyczne przedmioty artystyczne. Jakie są dobre przykłady współpracy takich szkół odpowiednio z klubami i towarzystwami sportowymi lub z instytucjami kultury, które mogą wspierać rozwój młodych talentów? Skąd zdobywać środki finansowe na ich rozwój a także na wydarzenia kulturalne, artystyczne i sportowe? A także jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych? O tym wszystkim będziemy dyskutować podczas panelu Kultura i Sport.

Zarządzanie oświatą i dyrektorzy szkół

Kolejne zmiany w ustawie Karta Nauczyciela wprowadzone ustawą o finansowaniu zadań oświatowych (pensum, awans, urlopy, ocena) powodują ogromne zawirowania w i tak trudnej sytuacji kadrowej szkół. Do problemów związanych z pozyskiwaniem i utrzymanie dobrych nauczycieli dochodzą jeszcze zmiany w zakresie finasowania zadań oświatowych. Gdy do tego dołożymy ciągle sporne w szkolnej praktyce zasady stosowania RODO, przetwarzania danych osobowych, monitoringu okaże się, że osoby zarządzające oświatą w samorządach i dyrektorzy szkół potrzebują dobrych wyjaśnień i wskazówek dotyczących praktycznego stosowania nowych rozwiązań prawnych.

Multimedialna szkoła

Nowy uczeń, „cyfrowy tubelec”, w informacyjnym społeczeństwie wymaga zupełnie nowego podejścia w nauczaniu, dzięki któremu potrafił będzie przetworzyć docierającą do niego informację. Laptop, komputer, smartfon, cyfrowa tablica, kamery cyfrowe czy odtwarzacze mp3 – to powszechne narzędzia wykorzystywane w edukacji na co dzień. Jak wykorzystać gry multimedialne i planszowe? Pozostaje także kwestia interaktywnych materiałów edukacyjnych, stworzenia specjalnych, wartościowych, serwisów internetowywch, z których będzie można pobierać różnego rodzaju programy i multimedia, a wreszcie przeszkolić z cyfrowej edukacji nauczycieli by potrafili z nich korzystać.

Szkolnictwo branżowe

W dzisiejszych czasach szkolnictwo branżowe stwarza szerokie możliwości rozwoju zainteresowań i pasji, oferuje doskonałe warunki kształcenia, umożliwia zdobycie zawodu, który w dorosłym życiu zapewni stabilizację finansową i pozycję społeczną. Aby jednak te warunki były spełnione konieczna jest dobra współpraca pracodawców z samorządami oraz poszukiwanie nowych rozwiązań organizacyjnych a także czerpanie z doświadczeń szkół, które już dobrze prosperują. Aby to wszystko osiągnąć konieczna jest dobra znajomość stale zmieniających się przepisów prawnych.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ

[ rejestracja ]

Lokalizacja

V Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI