Edukacja przyszłości
Najważniejsze spotkanie liderów świata samorządu i oświaty

Najważniejsze spotkanie liderów świata samorządu i oświaty Z przyjemnością zapraszamy Państwa na VIII edycję EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI. Dwa dni wykładów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców – wszystko to czeka na uczestników VIII edycji konferencji Edukacja Przyszłości. W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, będziemy rozmawiać podczas 3 konferencji i 16 paneli tematycznych. Zapraszamy liderów samorządów terytorialnych oraz pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za oświatę.

Uczestnicy konferencji
  • 26% - Szefowie jednostek samorządu terytorialnego
  • 33% - Dyrektorzy/Naczelnicy wydziałów oświaty
  • 30% - Dyrektorzy szkół i przedszkoli
  • 4% - Dyrektorzy i pracownicy ZEAS-ów i CUW-ów
  • 3% - Skarbnicy, sekretarze, radni urzędów
  • 4% - Pracownie pedagogiczne, kuratoria, instytucje oświatowe

Jesteśmy przekonani, że Lublin stanie się ważną i jakże potrzebną areną wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

Edukacja Przyszłości

Program konferencji

Zarządzanie w oświacie

W konferencji na ten temat skupimy się na najważniejszych problemach na styku zarządzania pomiędzy organami prowadzącymi (władzami samorządów i urzędnikami) oraz dyrektorami szkół. Zastanowimy się jak mierzyć jakość edukacji i skutecznie na nią wpływać. Będziemy też dyskutować o tym jak nowoczesne lub po prostu przyjazne wyposażenie sal wpływa na proces dydaktyczny. Będziemy promować aktywne włączanie się organów prowadzących i branie odpowiedzialności za całość zarządzania szkołami z poszanowaniem zakresu autonomii jednostki. Zwrócimy też uwagę na to jak zarządzający mogą reagować na współczesne problemy dzieci i młodzieży takie jak przemoc, mobing i uzależnienie w świecie wirtualnym.

Finansowanie oświaty

To ostatnio najbardziej gorący temat oświatowy. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie jak przy obecnych ograniczeniach prawnych samorząd może prowadzić skuteczną politykę optymalizacji kosztów oświaty poprzez arkusze organizacyjne i uchwały w sprawie wynagradzania. Poszukamy nowych źródeł finansowania zadań oświatowych i pokażemy jak skutecznie prowadzić kontrole szkół niesamorządowych by pieniądze publiczne nie były wydawane w sposób nieodpowiedni.

Przedszkole Przyszłości

Przedszkole Przyszłości

Poprawa jakości i metod kształcenia dzieci w przedszkolu poprzez modernizację treści, metod kształcenia, wyposażenia sal to główne zadania dyrektorów przedszkoli. Podczas dwudniowego spotkania wskażemy jak w praktyce zarządzać przedszkolem przyszłości. Na konferencji omówimy m.in. organizację opieki przedszkolnej przez gminy, wpływ architektury i wyposażenia sal na jakość opieki przedszkolnej, innowacyjne programy nauczania przedszkolnego, wpływ multimediów na rozwój dziecka.

Interesujesz się innowacjami w oświacie lub sam je wprowadzasz? [ >> Zgłoś się do nas << ] Bardzo chętnie porozmawiamy o najciekawszych pomysłach, realizacjach w trakcie naszej konferencji.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ